Pierwsze zawody w 2024r już za nami

Data publikacji:  | 

21 kwietnia Skoki po raz siódmy stały się areną zmagań biegaczy i rowerzystów w ramach zawodów Skoki Cross Duathlon w Duo Cykl Wielkopolska Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób i tekst „88 រីម្ DUO CYKL 三士 Natalia NataliaMusiał Musiał FOTOGRAFIA”

W tym roku w skockiej części cyklu łącznie (solo i sztafety) udział wzięło 150 zawodników. Solo, czyli zawodnik sam biegnie-jedzie-biegnie uczestników było 108 (25 pań). W sztafetach 42 (21 sztafet), tj. jeden zawodnik biega, a drugi jedzie, wymieniają się w strefie zmian.

Trasa była analogiczna jak w latach ubiegłych. W trakcie sportowych zmagań zawodnicy do pokonania mieli wpierw bieg, 5 km po dwóch pętlach 2,5 km w lesie w kierunku parkingu przy jez. Maciejak. Tras rowerowa 15 km, wiodła w kierunku jez. Budziszewskiego.

W zawodach wzięła udział spora, bo aż 16 osobowa grupa mieszkańców gminy Skoki, solo wystartowało 10 i 6 w 3 sztafetach.

Należy zaznaczyć, że nagrody się nie dublują. Pierwsze trzy panie i trzech panów open nie jest branych pod uwagę w kategoriach wiekowych. W sztafetach zawodnicy klasyfikowani są open, bez kategorii wiekowych w trzech grupach: sztafety męskie, damskie i mieszane.

Najlepszymi zawodnikami pierwszego duathlonu w tym roku okazali się: Może być zdjęciem przedstawiającym ‎8 osób i ‎tekst „‎INPTA و E Mia Miante te na Skoki 2 DUO CYKL OLEE 1 GMINA Natalia NataliaMusiał Musiał FOTOGRAFIA‎”‎‎

1. Alicja Lipska i Filip Mańczak
2. Agnieszka Napierała i Robert Walczak
3. Katarzyna Hałas i Krzysztof Przybyłowski

Najlepszymi sztafetami okazały się:

Gogol Team MTB (Damska), Bez Chmielu (Mix), Złota Sztafeta (Męska).

Pełne wyniki znajdziecie klikając w link: WYNIKI

Medale na mecie oraz nagrody najlepszym zawodnikom wręczał m.in. Radny Miejskiej Gminy Skoki Andrzej Surdyk.

Do tegorocznym Duo Cyklu po kilkuletniej przerwie wraca Murowana Goślina, gdzie zawody odbędą się już 12 maja. Podsumowanie całego cyklu odbędzie się w trzeciej odsłonie w gminie Czerwonak 29 września. Zapisy trwają: ZAPISY

Zawody tego typu wiążą się z pracą wielu ludzi, a także wolontariuszy. Na szczególne podziękowanie zasługują:

  • Grzegorz Kamiński za udostępnienie prądu i wody oraz wszelaką pomoc organizacyjną.Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, rower i tekst
  • Arkadiusz Bednarek na pomoc, której nie da się w żaden sposób wycenić.
  • Wojciech Grabiński – człowiek orkiestra, dziękujemy.
  • Za ogromną pomoc w ustawieniu startu/mety Dominikowi Sierszchule, Romanowi Kozłowskiemu.
  • Komisariat Policji w Skokach, strażacy z OSP terenu gminy Skoki z Darkiem Lipczyńskim na czele, za zabezpieczenie trasy zawodów.
  • Rowerzyści z grupy Tour de Sklep Skoki Team z Maciejem Tadeuszem na czele, za oznakowanie trasy i pomoc w jej zabezpieczeniu.
  • Robert Lipczyński za pełnienie roli tzw. „miotły”, czyli osoby jadącej na rowerze za ostatnim zawodnikiem.
  • Bracia Szymon i Artur Cibail, Kryspin Dreher za pomoc na starcie/mecie.
  • Skoccy Harcerze pod dowództwem Andrzeja Surdyka za organizację bufetu na trasie.
  • Za pomoc w biurze zawodów: Monika Wysocka, Alicja Witt i Małgorzata Mizgajska.

Po oficjalnej dekoracji zawodników odbyły się jeszcze raz pierwszy raz w naszej gminie zawody dla dzieci Skoki KIDS Cross Duathlon, ale o tym w osobnej relacji.

Przy okazji należy wspomnieć o sponsorach dzięki którym zawody duathlonowe się odbyły. Oprócz gminny Skoki są to: Unicorn Architecture z Poznania, Carlsberg, AZYL Biegacza Sklep z Pasją, WITO Labels.


Galeria zdjęć dostępna jest na naszym kanale Facebook: FACEBOOK

Może być zdjęciem przedstawiającym motocykl crossowy i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, droga, mgła i tekst